У сезон грипу та застуди чим краще харчуватися?

Щоб захистити свій організм від простудних захворювань і грипу вам допоможе елементарна турбота про власне здоров'я, яка полягає у виборі правильних продуктів харчування, здатних зміцнити імунітет.

Гарячий малиновий чай при застуді

Подбайте про себе!

Надмірне вживання жирів в раціоні знижує активність імунної системи. Чим більше ви вживаєте цукру, тим складніше лейкоцитам протистояти вірусам і бактеріям. Пропоную кілька рекомендацій, про те, що слід включити в раціон харчування, щоб захистити організм від застуди та грипу.

  1. Звичайно ж це кефір, йогурт, містять пробіотики, які захищають шлунково-кишковий тракт організму від хвороботворних бактерій. Фрукти і овочі - джерело вітамінів і мікро- макро елементів.
  2. Каші грубого помелу - це клітковина, яка не тільки корисна для серця і органів травлення, вона також ефективна в боротьбі з бактеріями і вірусами. Бета-глюкан, компонент клітковини (зокрема вівса і ячменю), здатний активізувати білі кров'яні тільця макрофаги і нейтрофіли, які допомагають імунній системі захищати організм від шкідливих бактерій.
  3. Рясне пиття чаї, збитні, імбирний напій також показані при застуді або грипі, оскільки вони відкривають закладені носові канали.
  4. Курячий бульйон здатний перешкоджати переміщенню клітин запалення. Це важливо, тому що симптоми застуди - це реакція на скупчення клітин в бронхах. Додавши в бульйон овочі і спеції - вийде відмінний імуностимулюючу засіб.
  5. Гриби допомагають збільшити число лейкоцитів і їх активність, роблячи їх більш агресивними. Гриби шиітаке, майтаке і рейши надають найкращий ефект на імунну систему.
  6. Цибулю і часник - незамінні помічники при боротьбі з застудою. Містять в собі фітонциди - біологічно активні речовини, що знищують патогенних мікробів в організмі. Бажано вживати в сирому вигляді, часник можна ковтати, не розжовуючи. А після того як з'їли цибулю, можна з'їсти скоринку від мандарина або апельсина - добре справляються з запахом цибулі з рота.

Сидячий спосіб - шкодить вашому здоров'ю

Сидячий спосіб життя негативно впливає на здоров'я. Всього 30 хвилин гімнастики, аеробіки в день значно піднімуть ваш імунітет.

На нашому сайті є розділ, присвячений препаратам, які ми рекомендуємо нашим читачам, для зміцнення імунітету. Застуда і грип обійдуть вас стороною. А якщо Ви вже захворіли, то прийом цих препаратів, прискорить процес одужання.